dəyərli Vahid  müəllim!...
Baş- leytenant  Quliyev  Vahid Şəhid oğlu 1957 ci  ilin mart ayının 26-da Hacqabil rayonunda zəhmətkeş bir ailədə anadan olub.
1974-cü ildə Hacıqabul rayon 5 nömrəli orta məktəbi,1985-ci ildə Azərbaycan Politexnik İnstitutunu bitirib.
1975-1978 ci illərdə SSRİ Müdafiə Nazirliyinin Hərbi  Dəniz Qüvvələrinin Baltik dənizində yerləşən hərbi hissələrindən  birində müddətli həqiqi hərbi xidmətdə Daxili Qoşunlarından Silahlı Qüvvələrə ehtiyata buraxıldıqdan sonra uzun müddət öz  ixtisası üzrə Şirvan şəhərində və Hacıqabul rayonunda müxtəlif sahələrdə işləyib.
Vahid Quliyev Qanunvericiliklə müəyyən edilmiş qaydada Daxili İşlər Nazirliyi (DİN-in) Daxili Qoşunlarına  həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların yerinə yetirilməsində , dövlətin ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüş əməliyyatlarında iştirak edərək,ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların yerinə yetirilməsində üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların layiqincə yerinə yetirmişdir
O, hərbi xidməti və ictimai  fəaliyyəti ilə əlaqədar  fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə təltif olunmuş və aşağıdakı medallarlarla təltif edilmişdir:
1. Böyük Zəfər” medalı ilə;
2.“Azərbaycan  Respublikasının mniüharibə veteranı” medalı ilə;
3.“Azərbaycan Vətən Müharibəs Veteranları İctimai Birliyinin yaranmasını 25 illiyi (1994-2019)” yubiley medalı ilə;
4.“Milli ordunun yaradılmasının 100 illiyi (1918-2018)” yubiley medalı ilə.
Vahid Quliyevin
anadan olmasının 59  yaşının tamam olması günü münasibətilə onu  Daxili İşlər Nazirliyinin zabitlər birliyinin üzvləri, Daxili Qoşunların  ehtiyatda və istefada olan zabitləri,  doğmaları, əzizləri, nəvələri, yaxınları, hərbçi dostları və iş  yoldaşları