Hər kəsin həyatda çoxlu arzuları olur və bu arzuların içərisində həmişə biri daha müəddəs, daha çox istədiyin olur. Azərbaycanımızın dilbər guşəsi olan Qarabağımızı, baş tacımız olan “Şuşa Qalasını” ən azından birdəfə yenidən görmək, o torpaqlara ayaq basmaq , İsa bulağının suyunun soyuqluğunu ovcunda hiss etmək, 44 günlük Vətən Müharibəsi Qəhramanlarımızın olmazı olan edib keçilməz qayalıqlardan Cıdır düzünə qalxan yolunu qururla seyr etmək hər kəsin yəqin ki, ən ülvi arzusu olub. "Camel Travel" turizm şirkətinin Şuşa şəhərinə 2025-ci ilin 22 mart tarixində təşkil etdiyi turizm səfəri bir çoxlarının bu arzularını reallaşdıraraq uğurla başa çatdı.
Turda Azərbaycan Vətən Müharibəs Veteranları İctimai Birliyinin sədr müavini və üzvləri, Daxil Qoşunların, Müdafiə Nazirliyin ehtyatda və istefada olan zabitləri, gizirləri, tibb işçiləri , (polkovnik Salman Musayev və yaxın dostu iş adamı Musabala Hüseynov, polkovnik Zeydula Mustafayev polkovnik- leytenant Yusif Hacıyev, , polkovnik-leytenat İmran Musayev, polkovnik leytenant Vidadi İmanov, polkovnik-leytenat İqbal Cəfərov, polkovnik-leytenat Oktay Kərimov, mayor Mərdan Hüseynov, mayor Qəzənfər Vəliyev, kapitan Hacıəli Hacıyev, fəxri qonaq qismində Şəhid kapitan Rəsul Atakişiyevin həyat yoldaşı gizir Təranə Atakişiyeva və nəvəsi Rəfiqə xanım, Şəhid Vüqar Bədəlovun Bacısı Baş gizir Səbirə Bədəlova ,kapitan Fuad Quliyevin ən yaxın qohumları, baş tibb bacısı baş gizir Sevil İmanova, baş gizir Güləbətin Əsədova, müharibə veteranı peşəkar müəllim Natiq Abdullayev) Şəhid ailələrin, müharibə veteranlarının, hərbi vəzifəlilərin, doğmaları həyat yoldaşıları və yaxınları, o cümlədən müxtəlif sahələrdə çalışan gənçlərimiz iştirak etmişdir.
“CAMEL TRAVEL” Turizm şirkətinin direktoru, Azərbaycan Vətən Müharibəs Veteranları İctimai Birliyinin üzvü, istefada olan kapitan Şaiq Əsgərov turda iştirak edən hər kəsə təşəkkürnu bildirir,“CAMEL TRAVEL” turizm şirkətinə dəstək olan hər kəsə öz minnətdarlığını bildirir.
Şuşanın Cıdır düzündə həyat yoldaşı ilə birlikdə olan Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri və müharubə veteranı -istefada olan polkovnik leytenant Yusuf Hacıyevə polkovnik Salman Musayev tərəfindən “Böyük Zəfər medalı” və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinə üzv qəbul olunması üçün üzvlük vəsiqəsini təqdim etmişdir.
Ümidvarıq ki, növbəti 27 mart və digər gələn aylarda bu kimi əlamətdar günləri bizimlə birlikdə Şuşada Cıdır düzündə, İsa bulağında, Şuşanın Güllü bağında, Şuşa qalasında, Qarabağın “Çin səddi” adlanan Əsgəran qalasında yaddaqalan qeyd etmək istəyənlər daha çox olacaqdır.
“CAMEL TRAVEL” Turizm şirkətinin əməkdaşı- ehtiyatda olan polkovnik leytenant İqbal Cəfərov.