2002-2007-ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyi (DİN-in) Daxili Qoşunlarının hərbi hissələrində müxtəlif vəzifələrdə xidmət etmiş, ehtiyatda olan baş- leytantat Aslanov İlham Məhəmməd oğlunun bu günlərdə 44 yaşı tamam olub.
Aslanov İlham Məhəmməd oğlunun 44 yaşının tamam olması münasibətilə DİN-in Daxili Qoşunlarının ehtiyatda və istefada olan zabitləri, kollektivi , onun doğmaları,əzizləri və iş yoldaşları səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm cansağlığı və həyat yolarinda bitib - tükənməyən nailiy yətlər arzu edib, deyirlər, İlham qoy yaşının üstə gələn bu yeni yaşda sizə sevincdolu günlər bəxş etsin, hər yeni ilin isə ötən illərdən daha gözəl istəklərinə uyğun sizi xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.
Baş- leytenant Aslanov İlham Məhəmməd oğlu 1981-ci ildə Bakı şəhərində zəhmətkeş bir ailədə anadan olub.
1995 -ci ildə Bakı şəhər 47 nömrəli orta məktəbin 8-ci sinifi, 1998-ci ildə Çəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseyi, 2002-ci ildə Heydər Əliyev Adına Ali hərbi məktəbi, 2003-cü ildə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin Xəzər rayonunda yerləşən təlim -tədris mərkəzini (Daxili Qoşunların ixtisas üzrə ixtisasartırma kursunu) bitirib.
İlham Məhəmməd oğlu Aslanov DİN-in Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində, Xüsusi təyinatlı Dəstlərin hazırlığı üzrə bir sıra xarici ölkələrdə müvafiq təhkimləşdirmə, ixtisasartırma kurslarında, Daxili Qoşunların Bas İdarəsində və hərbi hissələrində kecirlən bir çox təlim- metodiki toplanışlarda, xüsusi-taktiki təlimlərdə, komanda- qərgah məşqlərində,seminar və konfranslarda, idman yarışlarında fəal iştirak edib.
İlham Aslanov qanunvericiliklə müəyyən edilmiş qaydada Daxil İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunlarna həvalə olunmuş vəzifə və tapşırıqların yerinə yetirilməsində, şəhərdə, yaşayış məntəqələrində və kütləvi- tədbirlərin keçirilməsi yerlərində ictimai qaydanın qorunmasında və ictimai təhlükəsiz liyin təmin edilməsində,yaşayış məntəqələrində kütləvi iğtişaşların qarşısının alınmasın da,mütəşəkkil cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, qanunsuz silahlı dəstələrin axtarışında və zərər sizləşdirilməsində,qəzalar,bədbəxt hadisələr,yanğınlar,təbii fəlakətlər və başqa fövqalədə hallar, habelə fövqəladə vəziyyət və komendant saatı zamanı hüquqi rejimin təmin olunmasında, dövlətin ərazi bütöv lüyünün təmin edilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliy yət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, ASLAN!